Galaxy S20 Fan Edition Ortaya Çıktı!

s10 lite

Üreticiler zaman zaman çok tutan veya kendileri için önemli olan modelleri yenileyip tekrar satışa sunabiliyorlar. Örneğin İphone SE 2020 bunlardan biri, cihazın tasarımı İphone 8 ile neredeyse tamamen aynı fakat işlemcisi daha yeni ve daha uzun süre destek alacak.

Hatırlarsanız Samsung, Ocak ayında Galaxy S10 serisine Lite modeli ekleyerek modelin başarısını sürdürmek istemişti. Şirket Galaxy S20 Fan Edition ile hayranlarını bir kez daha sevindirmek istiyor gibi görünüyor.

Kıyaslama listeleri cihazın özelliklerinin bazılarını ortaya çıkardı

ilk olarak Nashville Chatter’daki kişiler tarafından günyüzüne çıkarılan bilgiler, cihazın işlemcisi ve bazı önemli özellikleriyle ilgili bilgiler veriyor.

Şirket normalde bu cihazda 2019 yılında çıkan Snapdragon 855 işlemciyi kullanmayı düşünüyordu, ancak daha güncel olan Snapdragon 865 işlemciyi kullanmaya karar verdi.

Bu da orta üst hatta artık amiral gemisi diyebileceğimiz bu cihazın daha yüksek performansa sahip olduğunu bize gösteriyor. Bunun yanında telefonda 5G bağlantısı da standart olarak sunulacak, bu da ürün lansmanının ABD’de olabileceğine işaret ediyor.

*Galaxy S10 Lite

Karşılaştırma listelerinde cihazın 6GB RAM’e sahip olduğu görülüyor. Telefonun ne kadar dahili hafıza ile geleceği ise buradan elde ettiğimiz bilgiler arasında yok. Fakat Micro SD kart girişi ve 128GB dahili hafızanın standart modelde  yer alması bekleniyor. Cihazın Exynos 990 işlemciyle gelen bir modeli şuanda görünmüyor, yani ürün Türkiye’ye gelirse Qualcomm işlemciyle göreceğiz, en azından şuanlık böyle düşünebiliriz.

Ayrıca telefonda Galaxy Note 20 ile çıkması beklenen One UI 2.5 arayüzüyle gelen Android 10 işletim sistemi yer alacak. Yüksek ihtimalle cihaz, 2021’in ilk çeyreğinde çıkacak Anddroid 11 ve One UI 3.0 güncellemesini de alacak.

Galaxy S20 Fan Edition’ın şuanda 2 model numarası var. Bunlardan SM-G780 global sürümken, SM-G 781 ise ABD’de satışa çıkacak, fakat donanımsal bir farklılık olacak mı, dediğimiz gibi şuanda bunu gösteren bir bilgi yok.

Eğer firma bu modelinde 2 işlemci kullanmazsa, S10 Lite’de izlediği stratejiyi bir kez daha tekrarlamış olacak. O telefonda Snapdragon 855 tek seçenek olarak sunulmuştu.

Fiyat ve çıkış tarihi

Şuan Galaxy S20 Fan Edition desek de cihazın farklı bir adla gelme olasılığı var. Bazı raporlar 5 Ağustos’taki Unpacket etkinliğini duyuru tarihi için belirtirken, Ekim ayında duyurulması daha güçlü bir ihtimal olarak görünüyor.

Samsung, yeni telefonunu İphone 12 ve İphone 12 Max modellerine karşı piyasaya sürmeyi planlıyor olabilir, çünkü İphone 12 ve 12 Max’in Ekim ayında sırasıyla 649USD ve 749USD fiyat etiketleriyle gelmesi bekleniyor. Yine İphone 12 modelleri 5G desteği ve Apple A14 işlemciyle sunulacak ve birçok Android telefonu geride bırakacak.

Zaten Samsung, S10 Lite’ı geçen yılın ucuz İphone’una yakın bir fiyatla (649USD) satışa sunmuştu, yeni Galaxy S20 Fan Edition’ın ise bundan biraz daha pahalı olması bekleniyor ancak bunun aşırı olması tüketicileri bu telefondan uzaklaştıracaktır.

*Galaxyy S10 Lite

Son olarak renk seçeneklerinebakalım, SamMobile’a göre Galaxy S20 Fan Edition  Prism Blue, Prism White ve Prism Violet renk seçeneklerine sahip olacak. Tabi bunlarda değişiklik yaşanabilir.

Galaxy S20 Fan Edition’ı beğendiniz mi?

https://www.phonearena.com/news/samsung-galaxy-s20-fan-edition-5g-specs-leak-benchmark_id125901

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap