İlginizi Çekebilir

Ekran Kalitesi Ve Performansıyla Dikkat Çeken Akıllı Telefon: Huawei Nova 3!

nova-3-anares
1

Amiral gemisi kavramı artık tarih oluyor. Orta seviye cihazlar amiral gemilerin çok pahalı olması sebebiyle artık daha çok tercih ediliyor.

Peki Huawei Nova 3 bunlardan birimi? Gelin hep birlikte inceleyelim.

Tasarım ve donanım

nova3-1

Huawei Nova  3, 6.3-inch boyutunda çentikli bir ekrana sahip. Boyutlara baktığımızda 157mm x 73.7mm x 7.3mm boyutlarında ortalama boyutlarla karşımıza çıkıyor. Ağırlık olarak da 166gr gibi oldukça hafif. Mavi, siyah, menekşe ve kırmızı gibi oldukça geniş renk yepazesine sahip cihaz farklı tarz sevenlerin oldukça hoşuna gidecektir.

nova3-2

1080×2340 piksel çözünürlüğünde LCD ekran ortalama bir renk doygunluğu sunuyor. IPS teknolojisini kullanması daha iyi olabilirdi. 4GB/128GB ve 6GB/128GB seçeneklerine sahip cihazın işlemcisi Kirin 970 olarak karşımıza çıkıyor. 3750MAH pile sahip cihaz, sağladığı ekran ve performansa göre oldukça iyi biir kullanım sunuyor. Elbetteki yaptığınız işe göre aldığınız performans değişecektir. Cihazda 18W’luk bir hızlı şarj kapasitesi ve MicroSD kart girişi ve 3.5mm jak girişide bulunuyor.

Kamera

nova3-3

 

Arka tarafta F/1.8 diyafram açıklığına sahip 24MP ve 16MP çift kamera bulunan cihaz gece çekimlerinde iyi performans gösterecektir. Cihazda Canlı Odak, Aİ (yapay zeka) destekli sahne tanıma bulunuyor. Yapay zeka, 22 farklı çekim senaryosunu tanımlayabiliyor.

Ön tarafta ise 24MP normal sensör ve portre ve derinlik algılayıcı için kullanılabilen 2MP çift kamera kurulumu bulunuyor. Bu sayede cihazla çok iyi selfilerde çekebiliyorsunuz. Huawei’in AR Emoji gibi teknolojilere rakip olan QMoji ise gözünüzdeki gözlüğe rağmen sizi oldukça iyi tanımlayabiliyor. Samsung’un geliştirdiği teknolojide bazı sorunlar olabiliyordu. Cihazın yüz tanıma teknolojisinede sahip olduğunu belirtelim.

 

nova3-4

Yazılım tarafında Android 8.1 Oreo bizi karşılıyor. Yazıyı aldığımız Phone Arena, arayüzün İOS 6’ya benzediğini ve kullanmadığımız sıkıcı şeylerinde olduğunu belirtmiş. Fakat abartıldığı gibi kötü olduğunu düşünmüyorum. Huawei Nova 3’te navigasyon tuşları bulunmasada gelecekte geleceği Huawei tarafından açıklandı.

Cihaz ABD’de satışa çıkmayacak. Avrupa ve Güney Doğu Asya’da, herkesin erişebileceği bir fiyattan satışa çıkacağını düşünüyoruz ve  muhtemelen Türkiye’ye de gelecek.

Nova 3, büyük boyuta, modern tasarıma, yüksek performansa ve iyi bir kameraya sahip. Amiral gemisi tasarım arayanlar ve fazla para ödemek istemeyenlerin kesinlikle tercihi olmalıdır. Ayrıca Huawe’in Türkiye’de verdiği teknik desteğin kalitesinide göz önüne alırsak, fiyatını sonuna kadar hakeden bir cihaz olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bir başka yazımızda görüşmek üzere!

KAYNAK: https://www.phonearena.com/news/Huawei-Nova-3-hands-on-price-design-features_id108370
Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap