Disney+, Avrupa’da 7 Ülkeye Daha Geliyor!

disney+ one cikan

Disney, Netflix ile rekabet etmek için geliştirdiği Disney + hizmetini, Kasım ayında 3 ülkede kullanıma sunmuştu. Elbetteki hizmetin bu kadar az pazarda kullanılabilir olması, yayılması için yeterli değil. 2019’un sonlarında, Disney +’ın 2020 yılı içerisinde Avrupa’da bazı ülkelerde kullanılabilir olacağı ortaya çıkmıştı. Ve beklenen oldu, Disney +, 7 Avrupa ülkesinde kullanıma sunuluyor.

Hizmet bugünden itibaren İngiltere, İrlanda, Almanya, İspanya, İtalya, İsviçre ve Avusturya’da satın alınabilir olacak.

Disney + aboneliği aylık ve yıllık olarak satın alınabiliyor. Aylık abonelik 5,99EURO iken, yıllık abonelik 59,99EURO fiyat ile satın alınabiliyor. Disney kütüphanesinde Pixar, Marvel, tüm Star Wars serileri ve National Geographic’in popüler isimleriyle çekilmiş yapımlar bulunuyor. Yine sadece Disney + abonelerinin izleyebildiği Mandaloryanda platformda bulunuyor. Fakat yapımın şuanda sadece ilk 2 bölümü yayımlandı, diğer bölümleri her hafta 1 bölüm olacak şekilde yayımlanacak.

Disney +’ın normalde Fransa’da da sunulması gerekiyordu, fakat COVİD 19 salgını sebebiyle Disney, lansmanı erteledi.

İngiltere ve Avrupa’nın geri kalanında, ABD’ye göre içerik kütüphanesinde bazı farklılıklar olacaktır. Disney +’nın Avrupa’ya gelmesi, yakında Türkiye’de de kullanıma açılma ihtimali olduğunu gösteriyor fakat bununla ilgili kesin bir şey yok. Bakalım hizmet ülkemize ne zaman gelecek?

Bu arada bazı içerik sağlayıcılar, önümüzdeki ay yayın kalitelerini, aşırı sunucu yoğunluğu nedeniyle düşürecek. Bildiğiniz gibi Corona Virüs sebebiyle evinden çıkmayan insanlar, çevrimiçi içerik sağlayıcılarına yönelmeye başladı.

Disney + hakkında görüşleriniz neler?

https://www.gsmarena.com/disney_expands_its_presence_in_europe_with_7_new_markets-news-42207.php

Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.