Daha Uzun Bir İsim Koysaydınız, İşte Karşınızda Realme’nin Oyun Telefonu Realme X50 Pro Player Edition

narzo 10 temsili

Oyun telefonları son 3 yılda üreticiler tarafından kullanıcıların beğenisine sunulan ürünler. Birkaç farklılık dışında bu cihazlar, kendilerine denk cihazlardan ne yazık ki çok büyük şeyler sunmuyorlar. Bu konuyla ilgili bir yazı yazmıştım, meraklısını şöyle alalım:

Önerilen Yazı
Oyun Telefonları Nereden Çıktı?

Realme, Player kod adıyla bir akıllı telefon üzerinde çalışıyordu. Bu cihazın X50 Pro Player Edition adıyla gelmesi bekleniyor. Dün yazdığımız haberde, Realme’nin 25 Mayıs’ta bir etkinlik düzenleyeceğini söylemiştik, bu telefon da o etkinlikte duyurulacak.

Önerilen Yazı
Realme’den Realme Buds Air Neo Kulaklık, İşte Sızdırılan Teknik Özellikler!

Şirket, X50 Pro Player modeliyle ilgili birkaç görüntü paylaşmıştı, o görüntülerden cihazın dörtlü kamera kurulumuyla geleceğini öğrenmiştik. Şimdi ise Çin’deki güvenilir bir kaynak, cihazın özelliklerini bizlerin beğenisine sundu.

Bu kaynağa göre Realme X50 Pro Player’da Qualcomm’un Snapdragon 865 işlemcisi bizleri karşılıyor, cihaz aynı zamanda minimum 8GB RAM ve 128GB dahili hafıza seçenekleriyle raflarda olacak. Telefonun farklı depolama ve RAM opsiyonları bda bulunacak ancak bunları şuanda bilmiyoruz.

Realme’nin bu amiral gemisi, ekran konusunda da iddialı. 6.44 inçlik bir ekranla gelecek cihaz 2400×1080 piksel çözünürlüğe sahip olacak. Bu ekran, 90Hz yineleme hızıyla oyunlarda minimum gecikme almanızı sağlayacak. Ekranın sol üst köşesindeki delikte ise 16MP + 2MP ikili ön kamera sistemi bulunuyor.

Arkadaki kameralara gelelim, ana kamera 48MP’lik bir sensör içerecek, bunun yanında ultrawide sensör olmasını beklediğimiz 18MP’lik ikinci bir kamera, 2MP derinlik sensörü ve 2MP macro kameralar cihazda yer alacak.

X50 Pro Player, ekrandan parmak izi sensörüyle gelecek. Bunun yanında 65W hızlı şarjı destekleyen 4200mAh’lik pil göreceğiz. Ürünün başlangıç modeli olması beklenen 8GB RAM/128GB dahili hafızalı sürüm 465USD fiyat etiketiyle piyasada olacak, sızıntılar öyle gösteriyor.

Bu özelliklerden cihazla ilgili yapabildiğimiz tek yorum, Realme X50 Pro 5G’nin kameralarından kısılmış versiyonu olduğunu söylemek oluyor. Ancak cihaz bir oyun telefonu olarak karşımıza çıkacağından , Realme’nin farklı olarak ne sunacağını merak ediyoruz.

25 Mayıs’ta bu telefonla ilgili daha çok şey öğreneceğiz, aynı etkinlikte şirketin Realme Buds Air’in uygun fiyatlı bir versiyonunu da görmeyi bekliyoruz. Siz de fikirleriniii yorumlardan paylaşabilirsiniz.

*Realme tarafından paylaşılan resimler

https://www.gsmarena.com/realme_x50_pro_player_edition_specs_price_tipped-news-43245.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap