Bir Mesajlaşma Uygulamasında Olmaması Gereken 5 Özellik!

indir (1)

 

Anlık mesajlaşma hizmeti Dünya’nın neredeyse yarısı tarafından kullanılıyor. Fakat son zamanlarda öyle özellikler geldiki, uygulamalar amacının dışına çıktı diyebiliriz.

 

Bir zamanlar anlık mesajlaşma uygulaması olarak yanlızca WhatsAPP yaygın olarak kullanılıyordu. Daha sonra çeşitli alternatifler çıktı ve firmalar ne yapsakta insanları kendimize bağlasak diye düşünmeye başladılar.

 

Fakat bir zaman sonra mesajlaşma uygulamasına eklenebilecek fazla özellik kalmadı, bu seferde farklı yönlere kaymaya başladılar.

 

2014 yılında Facebook tarafından satın alınan WhatsApp, neredeyse firmanın kuklası haline geldi. İlk başlarda severek kullandığımız uygulama gereksiz özelliklerle dolmaya başladı.

 

 

  Hikaye/durum Özelliği

 

Bir mesajlaşma uygulamasını iletişim ihtiyaçlarımız için kullanırız. Bu özellik SnapChat’ten esinlenerek yapıldı ve Facebook’un tüm uygulamalarında var, haliyle can sıkıcı olmaya başladı. Fakat zaman herşeyin ilacı derler, şuan bu özelliğe ben bile alıştım.

Bir Mesajlaşma Uygulamasında Oyunun Ne İşi Var?

Messenger’ın temel sürümünü kullananınız varsa sağ alt köşede “oyunlar” diye bir seçenek görecektir. Ancak biz bu uygulamayı sohbet için kullanıyoruz ve eğer oyun oynamak istersek bunu uygulama mağazalarından dilediğimiz oyunu indirerek gerçekleştirebiliriz.

Sürüsüyle GİF Ve Çıkartmalar!

 

İletişimin en saçma hali, bir şeyleri anlatmak için karşı tarafa çıkartmalar yollamaktır. Bu yöntemle güya “komiklik” ya da “gıcıklık” yapmış oluyoruz. Bunlar ise bizi konuşmaktan uzaklaştırıyor.

Messenger’daki Arama Özelliği!

WhatsApp’a sesli ve görüntülü arama özelliği geleli uzun yıllar oluyor. Messenger kullananların büyük bir kısmı aynı zamanda WhatsApp’da kullanıyor. Bu özelliğin artık Messenger’da bulunması bir anlam ifade etmiyor.

Mesajlaşma uygulamalarındaki Fotoğraf Düzenleyiciler!

Birisi size Messenger üzerinden fotoğraf gönderdiğinde bunu doğrudan uygulama içinden düzenleyebilirsiniz. Fakat telefonun kendi içinde gelen düzenleyici bundan daha işlevsel oluyor. Aynı zamanda bir çok İnsan iyi bir fotoğraf düzenleyici uygulamasından yararlanıyor. Yani bu kısıtlı düzenleyicilerin mesajlaşma uygulamalarından kaldırılması gerekiyor.

Altını çizmekte fayda var, bu özellikler tamamen benim bireysel görüşlerim. Siz bazı özelliklerden yararlanıyor ve memnun kalıyorsanız bize yorumlardan bildirebilirsiniz.

 

Sizce mesajlaşma uygulamalarında hangi özellikler olmamalı?

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap