İlginizi Çekebilir

Bazı EMUI 11 Kullanıcıları HarmonyOS’i Telefonlarına Kurabilecek!

mate 40 pro cam

Huawei, dün Geliştirici Konferansı etkinliğini gerçekleştirdi ve HarmonyOS 2.0 sürümünü de bu etkinlikte tanıttı. İşin en heyecanlı kısmı şirket, 2021 yılında bu işletim sistemine sahip ilk telefonunu duyuracağını ima etti ve eğer bir aksilik olmazsa Aralık ayında, işletim sisteminin telefonlar için SDK’sı, geliştiriciler tarafından erişilebilir olacak.

Diyeceksiniz, Huawei ekosistemindeyim, HarmonyOS için yeni cihaz mı satın alacağım? Bu sorunun cevabı kısmen hayır. EMUI 11’e sahip bazı telefonlar, HarmonyOS’u yükleyebiliyor. Kullanıcılar, HarmonyOS’u denedikten sonra Android’e dönebilecek mi bu bilinmiyor..

Bir Huawei sözcüsü Android Authority’ye yaptığı açıklamada, yeni dağıtılan EMUI 11 sürümünü alan cihazlar, gelecekte HarmonyOS’a yükseltilebilecek, dedi.

Bazı EMUI 11 telefonlar HarmonyOS'u kurabilir

HarmonyOS, 10 Eylül’de düşük bütçeli ve giyilebilir cihazlar, akıllı TV’ler, eğlence sistemleri ve arabalar için kullanılabilir durumda. Önümüzdeki yıl, Nisan ayında 4GB’a kadar RAM’e sahip cihazları destekleyecek işletim sistemi, 2021 bitmeden RAM sınırından kurtulacak. Eğer Huawei’in takviminde bir güncelleme olmazsa, amiral gemi sınıfındaki akıllı telefonların HarmonyOS için yaklaşık 1 yıl beklemesi gerekecek.

Dediğim gibi, Aralık ayında işletim sisteminin geliştirme kiti, erişilebilir olacak ve geliştiriciler HarmonyOS üzerinde çalışabilecek. Ayrıca HMS Core’un şimdiden 96000 uygulama içerdiğini de belirtmiş olalım. Yani kullanıcılar bu işletim sistemine geçtiğinde uygulama konusunda çok büyük sorunlar yaşamayabilir.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/some_emui_11_phones_will_be_able_to_install_harmonyos-news-45233.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap