İlginizi Çekebilir

Apple, Yeni Nesil Airpod’u Duyurdu!

airpot

Apple’ın ürün haftası tüm hızıyla sürüyor. Pazartesi günü İpad Mini 5 ve yeni Ipad (2019) duyuran firma, dün ise İmac modellerini açıklamıştı. Bugün ise uzun süredir güncellenmeyen İpod modeli bekleniyordu ancak yeni Airpod’lar resmiyet kazandı.

Airpodların en büyük özelliklerinden birisi kablosuz şarj olacak ancak bu kutuyu ayrı olarak satın alacaksınız. İpower’danda ne hikmetse hala ses yok.

Neyse, konuyu dağıtmayalım. Apple, ilk Airpod’a göre pil ömrünü hissedilir derecede arttırdığını söylüyor. Bekleme ve kullanım sürelerindeki artış sayesinde 1099TL verdiğiniz kulaklığı daha fazla kullanabileceksiniz.

Airpod 2, Apple cihazlar arasında hızlıca geçiş özelliğiyle dikkat çekiyor. Örneğin bir İphone’dan bir İpad’e kolayca bağlanabiliyorsunuz. Ayrıca kulaklık, artık cihazınıza 2 kat daha hızlı bağlanacak.

Apple, en önemli yeniliği aslında yonga setinde yapmış. Eski bluetooth teknolojisini kullanan W1 yonga seti yerini, H1 yonga setine bıraktı. Bu set, Watch 4 cihazınada bluetooth 5 desteği sağlamıştı, ayrıca pil verimliliği konusundaki iyileştirme ile kulaklık ile konuşma süresi %50 oranında (yaklaşık) artırılmış durumda.

Kulaklık kulağınıza takılıyken “hey Siri” diyerek Siri’yi uyandırabilecek ve çeşitli komutları (müzik değiştirmek gibi) rahatça kullanabileceksiniz. “Bluetooth kulaklığım var ama müziği değiştirmekle uğraşmak istemiyorum.” Diyenlere, “o zaman bunu diyeceğine sesinle müziği değiştir” diyen Apple, bunu 159USD fiyat etiketiyle sağlıyor (ilk Airpot’la aynı). Ürünün Türkiye fiyatı ise 1099TL olarak açıklandı.

Airpod kablosuz şarj kutusu

Baştan söyleyeyim, ilk nesil Airpod’u kullansanız bile bu şarj kutusunu kullanabileceksiniz. Kablosuz şarj kutusu ile kulaklığa 24 saate kadar ekstra dinleme süresi kazandırabileceksiniz. Ön tarafta, led göstermeli bir şekilde ürününüzün pil durumu yer alacak. Apple, bu cihazı ayrı olarak satacak ve cihazın fiyatı ABD için 79USD olarak belirlendi. Eğer kulaklıkla şarj kutusunu birlikte alırsanız, 39USD indirimle 239USD yerine 199USD’na ürünlere sahip olabileceksiniz. Kampanya Türkiye’de geçerlimi bilmiyorum. Şarj kutusunun Türkiye fiyatı ise 549TL olacak.

Apple, 2 ürün için web sitesinden sipariş almaya başladı, ürünler önümüzdeki hafta teslim edilmeye ve mağazalardaki yerlerini almaya başlayacak. Siz yeni kulaklıkları beğendiniz mi?

 

airpod1

KAYNAĞI GÖRÜNTÜLE
Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap