APPLE, YENİ İPHONE MODELLERİNDE ÇİFT SİM KART GİRİŞİNE YER VERİR Mİ?

Apple, yeni İphone modellerinde çift SIM girişine yer verir mi? Açıklıyoruz!

Ekran Alıntısı.PNG
2

Geçen günlerde bizi çok şaşırtan bir haber ortaya çıktı. Haberde, Apple’ın yeni İphone modelinde çift SIM girişine yer verebileceği belirtiliyordu. Şimdi sizlerle, bunun ne kadar mümkün olabileceğini tartışacağız.

Apple’ı biliyoruz, önceden yapılmış bir şeyi, sanki yeniymiş gibi piyasaya sürüyor ve onu ilk yapan firmadan daha başarılı olabiliyor. Bunu, neden en pahalı telefon İphone X yazımızda çok detaylı olmasada incelemiştik. İlk 3 firmanın piyasa üzerinde pazarlama konusunda büyük hakimiyeti bulunuyor.

Şimdide ortaya çok ilginç bir iddia atıldı. Buna göre yeni İphone modelleri çift SIM girişli olarak üretilebilir. Ancak böyle bir şey şirketin geçmiş politikalarına göz attığımızda, pekte mümkün görünmüyor.

SD Card girişi için kırk dereden su getiren, yanlızca yazılımını ve donanımının bir kısmını kendisi üreten bir firmanın, hatta kulaklık girişini o kadar eleştiriye rağmen geri getirmeyen bir firmanın, cihazına fazladan bir SIM kart girişi ekleyeceğini hiç sanmıyorum. Peki böyle bir şey bütün bunlara rağmen, mümkün olsaydı?

Öncelikle bu modeller yanlızca Çin, Hindistan gibi nifusu kalabalık ülkelerde satışa çıkacaktır. Global pazara gelme ihtimali çok düşüktür. Biliyoruzki Apple, Çin ve Hindistan’da ilgi kaybetmeye başladı. Bunun nedeni oradaki insanların daha iyi cihazları daha ucuza alması ve çift SIM kart kullanımının fazla olması olarak gösterilebilir. Xiaomi, Huavei gibi markalar kendi ülkelerinde çift SIM girişli cihazlar satışa sunuyorlar. Apple, buradaki satışlarını tekrar canlandırmak ve eski kullanıcılarını kendine tekrar bağlamak için böyle bir hamle yapabilir.

Tekrar söylüyorum, Apple bu cihazlarını küresel pazarda kesinlikle satışa sunmayacaktır, bunun nedeni Asya ve Avrupa bölgelerindeki kullanıcıların bu özellikten yararlanma oranının düşük olmasıdır. İş kullanıcılarının ihtiyacı olabileceğini düşünebilirsiniz ancak onlara kendi cihazlarının yanında başka bir akıllı telefon zaten tedarik ediliyor.

Diğer yorumlarımızda görüşmek üzere!

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap