İlginizi Çekebilir

Apple, Uygun Fiyatlı Amiral Gemisi İphone XR’i Duyurdu!

iPhone-9-leaked-colors

Apple, bu senede görünüş olarak oldukça iyi bir etkinlik düzenledi ve İphone XS, XS Max ve XR modellerini tanıttı. Düşük fiyatıyla dikkat çeken cihaz, çift kamera ve OLED ekran gibi özelliklerden feragat etmiş görünüyor.

6 çekirdekli A12 biyonik işlemcisiyle performanstan ödün vermeyen cihaz, arka tarafında 12MP tek kamera bulunduruyor. Bu kamera portre moduyla çekim yapabiliyor ve yazılımsal düzenlemeler yapılabiliyor.

Çift SIM kart desteği bulunan cihaz, siyah, sarı, mercan, beyaz gibi çeşitli renk seçenekleriyle satışa sunulacak. Bu renk çeşitliliğiyle bizlere 2013 yılında duyurulan İphone 5C modelini hatırlattığını söyleyebiliriz. Fakat onda pilastik bir arka gövde bulunuyordu. 7000 serisi Aluminyum ile korunan cihaz, QH+ çözünürlüğünde LCD bir ekrana sahip. 6.1-inch boyutunda olan cihaz, Apple’a göre dünyanın en iyi LCD ekran teknolojisini bulunduruyor. Ekranın Retina olduğunu belirtelim. Diğer cihazlardada gördüğümüz 120hz ekran teknolojisinede sahip. 3D Touch özelliği ise cihazda yer almıyor.

Cihazın ön kamerası XS ve XS Max ile aynı. FaceID özelliğinide diğer modellerdeki gibi güçlü konumlandıran Apple, güvenliği en üst düzeye taşıyor. Pil ile ilgili teknik detaylar açıklanmasada Apple, bu cihazın İphone 8 Plus’tan 1.5 saat daha uzun bir pil ömrüne sahip olduğunu belirtiyor.

64/128/256GB depolama seçeneklerine sahip cihaz, 19 Ekim’den itibaren satışta olacak. 749USD başlangıç fiyatına sahip cihazın Türkiye fiyatı belli olmasada, yükselen dolar kuru ve vergilerin etkisiyle İphone X’ten ıcuz olmayacaktır.

 

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap