İlginizi Çekebilir
unravel-2

Apple Ürünlerini Kullanmak İçin 5 Sebep!

Ekran Alıntısı

 

Dünya üzerinde çok fazla satan Apple cihazları, her ne kadar biz eleştirsekte bazı özellikleriyle öne çıkabiliyor. Yiğidi öldür hakkını yeme diyerek yazımıza başlıyoruz.

Servis Kalitesi Rakiplerini Solluyor!

Ülkemizdeki bütün üreticiler servis kalitesi bakımından eleştiriliyorlar. Bunun nedeni her servis merkezinde farklı cevaplar. Yani ilaç satmak için saçmalıyan Doktor’ları düşünün, ülkemizdeki bazı servis merkezleri (özellikle Samsung) telefonu değiştirmek yerine tamir yoluna gidiyor ve işin içinden çıkılamıyor.

Apple ise az sayıda servis merkezi olmasına rağmen getirilen ürünleri iyi bir şekilde muhafaza ediyor.

Uzun Süre Sorun Yaşamak İstemiyorsanız!

Her ne kadar Apple’ın İOS işletim sistemini eski kalitesinde tutamadığını görsek de hala en stabil işletim sistemi olduğunu söylememiz gerekiyor. Özellikle iş kullanıcıları işlerini hızlı halletmek için İphone’a güveniyor. Android cihazlarda ise eğer yeni bir cihazsa ve hiç güncelleme almamışsa hızlı, eski bir cihaz ve en son yazılım sürümü yüklüyse işlerinizi yavaş hallediyorsunuz. Bir Android kullanıcısı olarak, “keşke S6’yı hiç güncellemeseydim.” Dediğim oluyor. Özellikle son 2 güvenlik güncellemesinin telefona hiç faydası olmadığı gibi, kilit ekranında takılma, uygulama çökmeleri gibi sorunlar ortaya çıktı.

Daha Az Risk Taşımak İstiyorsanız!

Apple ürünleri daima “en güvenli” ürünler olarak duyurulmuşlardır. Bunun sebebi işletim sisteminin kapalı kaynak kodlu olması ve dışarıdan müdahalelere kapalı olması diyebiliriz. Fakat bununda bazı kötü sonuçları bulunacaktır, ilerleyen günlerde inceleyeceğiz.

Android cihazlar için eğer çok APK indiren, heryere giren biriyseniz bir güvenlik yazılımı şart. Bana şuana kadar her hangi bir virüs bulaşmadı. Apple ürünlerinde bir güvenlik açığı tespit edilse, yapılan güvenlik güncellemesi son 4 yılın tüm cihazlarına geldiği için çok fazla sorun yaşanmıyor. Samsung’da güvenlik yamalarını eski amiral gemileri ve bazı orta segment cihazlarına kısa sürede veriyor ancak 2 yıl önce çıkmış cihazlar için aynı şeyi söyleyemiyoruz.

Eko Sistem olarak Apple Tercih etmişseniz!

Eğer Apple,’ın İpad, İmac, İpod gibi ürünlerine sahipseniz kesinlikle İphone almalısınız. Bu durumdayken Android almanız size zorluktan başka bir şey çıkartmayacaktır. Bunun nedeni ise İOS cihazlarda bulunan özel iş uygulamaları diyebiliriz. Aynı zamanda ekosistemi tamamlamanız, yaptığınız işlemlere kaldığınız yerden devam etme, bir uygulamayı tüm cihazlarınızda kullanma gibi ayrıcalıklar sunar. Android bu olgunluğa ulaşabilmiş değil.

Daima güncel kalmak istiyorsanız!

Apple, yayımladığı bir güncelleğemeyi İphone veya İpad için değil, İOS cihazlar için yayımlar. Buda tüm cihazların aynı anda güncellenmesi demektir. Bu size yeni özelliklerden faydalanma, güvenliği arttırma gibi avantajlar sağlarken, farklı cihazlarda farklı hatalarıda ortaya çıkarabiliyor. Bu konu hakkında ileriki günlerde daha fazla bilgi verilecektir.

Android cihazlarla ilgili sürecin nasıl işlediğini bir yazımda anlatmıştım.

Apple tercih etmeniz için belirli nedenleri sizler için listeledik. Sizce Apple’ı tercih etmek ya da etmemek için sebepler neler? Görüşlerinizi yorumlar bölümünden belirtmeyi unutmayın!

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap