İlginizi Çekebilir

Amazon Türkiye, Alexa İçin Yazılımcı Arıyor!

amazon

Amazon, Eylül ayında Türkiye’ye resmen giriş yapmıştı. İlk günlerde oldukça problemli olan Amazon bu problemleri kısmen düzeltmişti. Geçenlerde yazdığımız eleştiri yazımızda Amazon’un Alexa gibi hizmetleri Türkiye’ye getirmek için henüz bir çalışma yapmadıklarını aktarmıştık. Amazon’un iş ilanlarını paylaştığı www.amazon.jobs web sitesinde, Alexa Entertainment için yazılım çözümleri sunacak bir eleman arandığı bildirildi. İlanın Amazon Türkiye için verildiğini unutmadan belirtelim.

İlana göre Amazon Alexa için çalışacak bir yazılımcı arayan Amazon Türkiye, hem Avrupa hemde Anadolu yakasındaki adayları değerlendirecek.

Bu iş ilanıyla birlikte Amazon Alexa’nın çok yakında Türkiye’de kullanıma sunulacağını söyleyebiliriz. Alexa’nın kullanıma açılmasıyla birlikte Alexa destekli diğer Amazon servisleri olan Amazon Eco, Eco Show Amazon File TV gibi  hizmetlerinde yakın zamanlarda kullanıma sunulmasını bekleyebiliriz.  Alınacak yazılımcı, makine öğrenme uzmanlarıyla birlikte çalışacak ve Amazon için yazılım yeteneklerini konuşturacak..

İş ilanı için amazon.jobs’u ziyaret edebilirsiniz.

Webrazzi

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap