Alman Konsolosluğunda Çalışıyorum Dedi, Aldığı Ürünlerle kayıplara Karıştı!

engellilermarketi
1

İnsanların sürekli çeşitli firmalar adına aranıp dolandırıldığını duyuyoruz. Fakat bu seferki mağdur, Engelliler Marketi firması.

Bir müşteri, Alman konsolosluğu’nda çalıştığını iddia ederek, fiyatı 70000TL’ye dayanan ürğnleri satın aldı. Ödemenin konsolosluk tarafından yapılacağını söyleyen kadına uzun bir süre ulaşılamadı.

Ahmet ÜNİVAR, 13 Temmuz’da kendisine ulaşıp ürünleri 3 gün içinde getirmesini istedi. Ürünlerin büyük bir kısmını teslim eden şahıs, aradan geçen 6 aya rağmen geri kalan ürünleri hala teslim etmedi.

Yazışmalara aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Ahmet Unuvar: 13 Temmuz

Ben beyid’den Ahmet Ünüvar. Alman konsolosluğunda Stajyer olduğunu ve bedelini alman konsolosluğunun ödeyeceğini söyleyerek almış olduğun ürünlerin bedeli hala ödenmedi. Alman konsolosluğu idari işler Müdürlüğü’nü aradık. Eda aslan isminde herhangi bir stajyerlerinin olmadığını ve ürün alımı ile ilgili herhangi bir talimatlarının olmadığını söylediler. Yani dolandırıldığımızı düşünüyoruz. Eda yaşın henüz çok genç hayatta yüzünü kızartacak işler yaparsan ömür boyu bu alnından silinmez. Almış olduğun Ürünlerin parasını ya da ürünleri en geç 16 Temmuz pazartesi gününe kadar lütfen şirkete getirmeni istiyorum. Getirmediğin takdirde gerek yasal gerek sosyal hakkında işlem başlatacağımı bilesin.

Ahmet Unuvar:

Bu mesaj Eda Aslan’ın bizden ürünleri alıp gittiği tarihten yaklaşık bir ay sonra yani 13 Temmuz’da tarafımdan kendisine gönderildi. Önce şaşırdı ve hala alman konsolosluğunda Stajyer olduğunu iddia etti fakat üzerine gidince hiçbir şey söyleyemedi. Arkasından ürünleri getireceğini söyledi, bizi birkaç gün daha bu şekilde oyaladı. Daha sonra Kadiköy Tepe Nautilus’te buluşarak ürünlerin büyük bir kısmını teslim etti. Arkadaşlar ürünlerin bedeli yaklaşık 10.000 TL’nin üzerinde. Geriye 1170 TL değerinde bir kaç şey kaldı ve bunların parasını bir hafta içerisinde ödeyeceğini söyledi. Ancak o tarihten bugüne kadar kendisi bizleri sürekli oyalamak suretiyle “bugün vereceğim, iki gün bana müsaade edin, bir hafta sonra söz veriyorum, haftaya pazartesi günü yanınızdayım” gibi sözlerle bizi oyaladı durdu. kendisi hakkında ufak bir araştırma yaptım. Gerek Eskişehir’de gerek İstanbul’da çevresinin çok geniş olduğunu, ailesinin çok zengin olduğunu ve kendisinin yüksek maaşla bir yerde çalıştığını, popüler kişilerle arkadaşlıklarının olduğunu söyleyerek etrafında sosyal statü oluşturarak bundan rant elde etmeye çalışıyor. Mesela Şahit olduğumuz bir olaydan bahsedeceğim. Bizim yanımızdayken telefonla biri onu aradı ve arayan kişiye parayı hesabına göndereceğini söyledi. O kim diye sorduğumuzda, taksiye bindiğini, yanında parası olmadığı için taksicinin hesap numarasını aldığını, parayı göndereceğini söyledi. Ancak Üzerinden bir hafta geçmiş olmasına rağmen aynı telefon konuşmasına şahit olduk. Tabi biz o zaman uyanmamıştık. Sözün özü; bu kişiyle tesadüfen karşılaşırsanız, anlattıklarımı hatırlayın.

14 Aralık

Ahmet Unuvar:

Eda Ben Ahmet Ünüvar

Şu borç meselesi çok uzadı. Bugün bu işi bitirelim. Bizi parmağında oynattığın yeter. İnsanda biraz utanma duygusu olur. Madem paran yoktu, madem ödeme gücün yoktu neden aldın? Bugün bırcunu öde ve kurtul, aksi takdirde

Eda Arslan: Merhababorç aldım pazartesü kapanacak bu neswele

Ahmet Unuvar: Umarım son şansını kullanırsın. Bu yazışmalarını saklıyorum. Görüntüsünü internette yayınlamaktan çekinmeyeceğim.

Ahmet Unuvar: Pazartesiye gerek yok ben gelip alayım

Eda Arslan: Merhaba abi çok gecikme oldu özzür dilerim bana son kez yarın saar dörde kadar müsade edin lütfen biede ibanınızu atar mısınız

Ahmet Unuvar: Sana son bir şans

Garanti Bankası

Cumhuriyet Caddesi Şubesi

Hesabın Sahibi: BEYİD BİLİŞİM EĞİTİM YAY.İLET.DAN.SANVE DIŞ TİC.LTD.Ş

IBAN

TR410006200077200006299474

31 Aralık

Ahmet Unuvar: Bu akşam bütün yazışmaları herkesle paylaşacağım

Eda Arslan: Merhaba abi bana bi iki gün daha verin lütfen bi daha süre istemeyeceğim

Ahmet Unuvar: Sana süre yok

Eda Arslan: Günaydın abi lütfen

Ahmet Unuvar: Kaç aydor aynı terane

Bu durumu mahkemeye taşımayı hedefleyen Beyid, süreci yakından takip edecek. Sizinde bu tür konulara karşı dikkatli olmanızı öneriyoruz.

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. Dikkatli olmak gerek teşekkürler

  2. Ne garip tipler türedi be. Adamlar resmen dolandırıcılığın kitabını yazmışlar. Gerçekten çok dikkat etmek lazım böyle dolandırıcılara eşe dosta bu yazıyı müsadeniz olursa paylaşmak ta isterim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir